3 filary efektywności firmy, czyli Core Quadrants® w praktyce

BEZPŁATNY WEBINAR #1

26 czerwca 2024 (środa) | Godz. 14:00

Legendarne narzędzie autorstwa Daniela Ofmana w praktyce liderów, managerów, trenerów biznesu i konsultantów. Poznaj sprawdzoną metodę stosowaną przez najskuteczniejsze firmy oraz organizacje na świecie i rozbuduj swój warsztat liderski, menedżerski, treningowy i szkoleniowy.

Zapraszają:

Niels-Peter van Doorn

Niels-Peter van Doorn

Maciej Wiśniewski

Maciej Wiśniewski

Rejestracja:

Webinar będzie prowadzony w języku angielskim. Będzie on nagrywany, a zarejestrowani uczestnicy otrzymają dostęp do nagrania wraz z tłumaczeniem.

O czym będzie webinar?

Daniel Ofman

Model Core Quadrant®  (Kwadrant Ofmana) jest stosowany na całym świecie w firmach, organizacjach edukacyjnych, jako narzędzie wspierające skuteczność organizacyjną lepszą komunikację i działania rozwojowe skierowane do zespołów i osób indywidualnych.

Koncepcja ta została opracowana przez Daniela Ofmana już w połowie lat dziewięćdziesiątych i jest od tego czasu rozwijana.  Według niej każda osoba, grupa czy organizacja posiada tzw. “cechy rdzenne” – podstawowe, charakteryzujące jej osobowość. Poznanie tych cech pozwala na pełniejsze ich wykorzystanie i lepsze radzenie sobie w życiu osobistym i zawodowym oraz w relacjach z innymi. Metoda Core Quadrant jest wykorzystywana zarówno indywidualnie, jak i w pracy zespołowej.

Cechom rdzennym towarzyszą nieodzownie „pułapki”, w które wpada co raz dana osoba czy organizacja. Chcąc osiągać dobrostan własny lub organizacji należy unikać pułapek. Służyć temu ma między innymi identyfikacja własnych „wyzwań”, czyli trudnych zachowań i postaw innych osób i podmiotów, które mogą jednak dla nas być dobrymi nauczycielami. Kwadrant Ofmana pozwala też zrozumieć dlaczego „pułapki” aktywują się w działaniu osobistym lub organizacyjnym. powodem są „alergie”, które możemy mieć na punkcie niektórych osób lub zachowań       prywatnych lub organizacyjnych.

W trakcie tego pierwszego wydarzenia, będącego częścią serii trzech webinarów, zaprezentujemy, w jaki sposób Kwadrant Ofmana może być stosowany w praktyce biznesowej organizacji. Wykorzystuje się go do poprawy komunikacji, analiz organizacyjnych i strategicznych, a także do budowy skutecznej współpracy, szczególnie w zespołach wielokulturowych i wielopokoleniowych.

Dla kogo jest ten webinar?

  • Dla menedżerów i liderów, właścicieli firm kierujących organizacjami i zespołami
  • Dla trenerów biznesu, cochów, konsultantów pracujących z liderami i menedżerami oraz zespołami
  • Dla HR Business Partnerów, dyrektorów i specjalistów HR
  • Dla osób na stanowiskach ekspertów ds. szkoleń i rozwoju pracowników

Program prowadzą:

Maciej Wiśniewski

Maciej jest certyfikowanym trenerem Core Quadrant®, a także specjalistą ds. przywództwa, coachem, mentorem i trenerem specjalizującym się we wspieraniu członków zarządów i przedsiębiorców w obszarach przywództwa, zarządzania, efektywnej komunikacji, organizacji i rozwoju biznesu. Maciej ma 30-letnie doświadczenie jako menedżer i konsultant, zarządzał polskimi i międzynarodowymi firmami świadczącymi profesjonalne usługi doradcze. Przez 13 lat był wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa.

Jego firma Inspire Leadership Sp. z o.o. jest wyłącznym partnerem szkoleniowym Core Qualities® Daniela Ofmana w Polsce.

Niels Peter

Niels-Peter van Doorn

Niels-Peter jest wieloletnim współpracownikiem Daniela Ofmana – pracuje z nim od 2002 roku i współprowadzi Core Quality International, firmę konsultingową założoną przez Daniela. Prowadzi międzynarodowe programy certyfikacji Core Quadrant®. Niels-Peter jest również konsultantem strategicznym, trenerem wykonawczym i ekspertem w dziedzinie wielokulturowego rozwoju organizacyjnego. Przez ostatnie piętnaście lat zajmował się doradztwem w zakresie strategii i rozwoju przywództwa, ładu korporacyjnego i współpracy międzynarodowej. Pracował w całej Europie z wiodącymi organizacjami w sektorze prywatnym i publicznym.

Niels-Peter jest często zapraszanym prelegentem dzielącym się doświadczeniami w zakresie przywództwa i rozwoju organizacyjnego.

Rejestracja na webinar

  • 26 czerwca 2024 (środa), godz. 14:00

  • Rejestracja w formularzu obok

  • Link do wydarzenia będzie przesłany w dniu poprzedzającym webinar

Dodatkowe informacje