Wyobraź sobie siebie w swoim ukochanym domu, jasno oświetlonym, ciepłym i pełnym poczucia bezpieczeństwa, wśród bliskich, których kochasz.
Dom otacza ogromny, bezkresny las. W nocy, gdy wszyscy śpią, otwierasz okno, a wtedy powiew wiatru i dziki zapach lasu przenikają Cię i wzywają. Czujesz dreszcz ekscytacji i lęku. Chcesz pozostać w ciepłym i bezpiecznym miejscu, które własnymi rękami zbudowałeś, a zarazem odczuwasz pragnienie wyjścia poza granice tego bezpiecznego świata. Choć nie wiesz, gdzie las się kończy ani co Cię w nim spotka, prędzej czy później to co dzikie i nieznane zwycięży.
Tak właśnie czuje większość z nas, kiedy zbliża się do przełomu w swoim życiu, czyli momentu, od którego chcemy żyć świadomie i czujemy potrzebę określenia sensu swojej dalszej drogi. To zaproszenie do podjęcia świadomej drogi przez drugą część życia.

IDĄC PRZEZ CIEMNY LAS

program rozwoju osobistego: odnaleźć sens w drugiej połowie życia,
czyli jak wreszcie dorosnąć?

„Pierwszą połowę życia mamy dla innych,
drugą połowę życia mamy dla siebie.”

Carl Gustav Jung

„Kiedy napięcie pomiędzy tym, czego chcą od nas inni a tym, czego my sami chcemy dla siebie narośnie wystarczająco, wybór powinien być oczywisty.”

dr Clarissa Pinkola Estes

Martyna Goryniak – doktor psychologii i dyplomowany terapeuta oraz trener kadr menedżerskich  oraz Maciej Wiśniewski – specjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach, mentor i trener biznesu, bazując na swoim doświadczeniu oraz szeregu studiów, w październiku 2019 roku wygłosili wykład w ramach konferencji APPendix – platformy inspiracji dedykowanych dla Absolwentów Akademii Psychologii Przywództwa. Wystąpienie Martyny i Macieja zatytułowane “Idąc przez ciemny las – odnaleźć sens w drugiej połowie życia (czyli jak wreszcie dorosnąć)” dotyczyło szeregu egzystencjalnych pytań i zagadnień, z którymi wcześniej czy później, w określonym wieku lub miejscu na drodze zawodowej czy osobistej przychodzi się zmierzyć większości osób. Kilkuletnia współpraca Martyny i Macieja jako wykładowców i trenerów Akademii Psychologii Przywództwa oraz ich wspólne zainteresowania tematyką odnajdywania sensu „w drugiej połowie życia”, będącego istotnym zagadnieniem dla klientów coachingowych oraz tych, którzy pracują w ramach zajęć terapeutycznych stały się podstawą do opracowania programu rozwoju osobistego noszącego roboczy tytuł „Przez ciemny las”, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy.

WAŻNE PYTANIA

Czy…

  • Twoje sprawdzone przepisy na satysfakcjonujące życie wyczerpały się?

  • Twoje cele zostały zrealizowane, ale przynajmniej część z nich przesłonił cień rozczarowania?

  • Niektórych planów nie udało Ci się osiągnąć i nie można się dłużej oszukiwać, że to jeszcze kiedyś nastąpi?

  • Twoje życie potoczyło się według innego scenariusza niż chciałeś i być może prowadzi Cię w innym kierunku niż Twoje wyobrażania?

  • Doświadczyłeś rozczarowania w relacjach z bliskimi, którzy nie okazali się tak wspaniali i bez wad jak początkowo sądziłeś?

  • Życie zweryfikowało Twoje omnipotenetne młodzieńcze przekonania, że możesz wszystko?

  • Rozczarowałeś samego siebie – Twoje fantastyczne przekonania na własny temat rozwiał wiatr, pozwalając Ci zobaczyć, kim naprawdę jesteś?

  • Doświadczyłeś nieodwracalnych strat?

ZAPROSZENIE

Jeśli odnajdujesz w powyższych pytaniach coś znajomego to znaczy, że być może także w Twoim życiu rozpoczął się proces przechodzenia przez „ciemny las” środka życia i poszukiwania na nowo sensu i kierunku dla siebie i własnych działań. Środek życia jest tu rozumiany bardziej jako moment decyzji, by żyć bardziej świadomie i celowo niż poprzez pryzmat osiągnięcia jakiegoś określonego pułapu wiekowego.

Zainspirowani pracami takich autorów jak dr James Hollis, dr Jon Kabat- Zinn, M. Scott Peak, Pinkola Estes, Bruno Bettelheim oraz własnymi doświadczeniami i obserwacjami w pracy z naszymi klientami i pacjentami  – także i my zaczęliśmy poszukiwać odpowiedzi na pytania, jakie pojawiają się w tej fazie życia.  Zapraszamy Was do wspólnej podróży przez ten proces. Przygotowaliśmy dla Was trzydniowy trening wyjazdowy dedykowany dla grupy 8 – 12 uczestników. Koncentruje się on na podstawowych problemach
i dylematach kryzysu wieku średniego.

Zapraszamy Was na niego, ponieważ:

  • chcemy dzielić się z Wami naszym doświadczeniem,

  • tworzymy środowisko wymiany doświadczeń, w którym będziemy mogli rozmawiać o nurtujących nas problemach, a także przeżyć i doświadczyć coś nowego,

  • dostarczymy Wam inspiracji w postaci literatury, filmu i przekazów kultury, stanowiącej duże wsparcie w tym procesie poszukiwań,

  • wreszcie poprzez wspólne doświadczenie chcemy stworzyć przestrzeń do rozwoju i wartości, które nas będą w tym rozwoju wspierać.

KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA

  • Stworzysz sobie przestrzeń do przyglądania się swoim myślom i uczuciom, które często umykają w powodzi codziennych spraw. Czyli zrobisz coś dobrego dla siebie.

  • Zaczerpniesz inspiracji do swojej wewnętrznej pracy z  wartościowej literatury psychologicznej.

  • Spotkasz ciekawych ludzi, którzy podobnie jak Ty poszukują odpowiedzi ma pytania o sens i będziesz miał szansę wymienić się doświadczeniami, rozwijać się i wzrastać wraz z nimi.

  • Wspólnie będziemy szukać w przekazach kultury i różnych tradycjach odpowiedzi na pytania, które nurtują nas wszystkich. 

Wybierzesz się w podróż, będącą niezwykłą przygodą, wyprawą w nieznane, podczas której wiele może się wydarzyć. A wydarzy się to po to,
aby wzmocnić Cię do odważnego kroczenia do przodu w życiu.  

PROGRAM I TERMIN

3-5 października 2024

KOSZTY

Zostaną podane w terminie późniejszym.

O NAS

Martyna Goryniak
Martyna Goryniakdoktor psychologii, dyplomowany terapeuta i trener biznesu

Jest doktorem psychologii i dyplomowanym terapeutą rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obok pracy terapeutycznej w ramach Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP HORYZONTY, prowadzi szkolenia i treningi rozwoju osobistego dla kadry menadżerskiej firm. Specjalizuje się w psychodynamicznie zorientowanym consultingu – pracy z procesami psychodynamicznymi w organizacjach oraz kształtowaniu osobowościowych cech naturalnych liderów. W swojej pracy opiera się m.in. na koncepcjach, jakie stworzył prof. Manfred F. R. Kets de Vries, zakładających, że praca nad zmianą osobowościową lidera pociąga za sobą zmianę w całej organizacji.

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła Studium Psychoterapii i Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła podstawowe szkolenie z zakresu psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, a także całościowe szkolenie z zakresu ISTDP (Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej) u Josette ten Have-de Labije i Jona Fredericksona. Jest wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa Values. Szkoliła kadrę menadżerską w szeregu polskich i międzynarodowych firm komercyjnych.

Maciej Wiśniewski
Maciej Wiśniewskispecjalista w zakresie przywództwa i zarządzania, coach, mentor i trener biznesu

Specjalizuje się w dziedzinie przywództwa, zarządzania i skutecznej komunikacji. Na co dzień pracuje jako trener biznesu, mentor, coach, mówca i konsultant. Od 2001 był członkiem zarządów i partnerem w czołowych firm konsultingowych (Andersen Business Consulting, Deloitte). Zarządzał też polskimi i międzynarodowymi firmami świadczącymi usługi profesjonalne i technologiczne (S&T, Fujitsu). Jest członkiem rad nadzorczych spółek technologicznych, usługowych i inwestycyjnych. Współzałożyciel i prezes zarządu firmy Inspire Leadership. Jest też senior trenerem i wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa – realizowanego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W swojej codziennej pracy wykorzystuje metodologię MBTI® oraz DISC jako narzędzia wspomagające optymalne funkcjonowanie człowieka w sytuacjach zawodowych i osobistych.
Ukończył Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Chicago (studia MBA) oraz IESE Business School w Barcelonie, jak również Leadership Development Program na IMD w Lozannie oraz Podyplomowe Studium Coachingu przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, m.in. posiada certyfikat RTZ (Racjonalna Terapia Zachowania) Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Behawioralnej.